Chcąc pożyczyć pieniądze szukamy zawsze jak najtańszego rozwiązania. Bez kosztów możemy pożyczyć od rodziny. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Nawet krewni mogą się szczegółowo dopytywać na co nam pieniądze i robić wymówki, że nie mamy oszczędności. Choćby z tego powodu chętniej pożyczamy od obcych. Najczęściej są to firmy pożyczkowe, które udzielają zobowiązań przez Internet.

Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Według definicji pożyczka gotówkowa może być udzielona na dowolny cel i nawet nie trzeba go podawać pożyczkodawcy. Umowa może być też zawarta ustnie, choć w myśl artykułu 720 ustęp 2 kodeksu Prawa Cywilnego umowa pożyczki na kwotę powyżej 100 złotych, musi mieć formę dokumentową. Jednak zawsze warto mieć taką umowę na piśmie. Wtedy obie strony będą miały jasno napisane zasady udzielenia pożyczki, w tym jej kwotę, wysokość odsetek, jeśli są naliczane i datę spłaty.

Dlatego bardzo łatwo można uzyskać taką pożyczkę nawet przez Internet. Firmy pożyczkowe mają przygotowane proste umowy, które zawierają najpotrzebniejsze informacje. Zawierając umowę online nie trzeba jej nawet podpisywać i odsyłać. Wystarczy podać wszystkie dane osobowe oraz dopełnić kilku innych formalności.

W rankingu pożyczek gotówkowych znajdziesz najlepsze oferty

Firm pożyczkowych na tę chwilę w Polsce jest kilkadziesiąt. Rynek się wciąż rozwija i można znaleźć przedsiębiorstwa udzielające tylko jeden typ pożyczki np. chwilówkę. Są też firmy, które oferują zarówno szybkie pożyczki, jak i ranking pożyczek ratalnych oraz konsolidacyjne. Natomiast najważniejsze jest znalezienie rodzaju, który najbardziej nam pasuje i oferty z najniższymi kosztami. Jak to sprawdzić?

Każdy ranking pożyczek gotówkowych pokazuje najnowsze oferty. Można znaleźć w nim informacje o firmie pożyczkowej, minimalnej lub maksymalnej kwocie pożyczki oraz RRSO. Ten ostatni wskaźnik mówi nam o wszystkich kosztach pożyczki ujętych w skali roku w wyniku procentowym. Przykładowo pożyczka mająca 15% RRSO, oznacza, że w skali roku oddamy dodatkowo 15% opłacając koszty pożyczki jak odsetki i opłaty administracyjne. Oczywiście im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka. Warto wiedzieć, że RRSO jest wyliczane na podstawie wszystkich kosztów, które trzeba zapłacić biorąc pożyczkę. Zatem tylko po tym wskaźniku możemy porównać sobie koszt różnych pożyczek. Jest to jedyny wskaźnik, który to umożliwia. Samo porównanie odsetek nic nam nie da, ponieważ pożyczka może mieć jeszcze inne koszty rzutujące na to, ile w ostateczności będziemy musieli zwrócić.

Co jeszcze można wyczytać z rankingu? Oprócz porównania kosztów gwarantuje nam on widok wszystkich najnowszych ofert. Ranking pożyczek gotówkowych jest aktualizowany regularnie o nowe oferty. W niektórych można znaleźć też bardzo szczegółowe informacje o pożyczce i opinie innych użytkowników. Te mogą być przydatne, aby zobaczyć czy firma rzeczywiście działa, jak to jest obiecane.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

Kiedy w rankingu pożyczek pozabankowych znajdziemy ciekawą ofertę możemy od razu przejść na stronę pożyczkodawcy. Na samym początku trzeba też wskazać jaka kwota pożyczki nas interesuje i na jaki czas chcemy ją wziąć. Potem wypełniamy właściwy wniosek o pożyczkę. W nim należy podać dane osobowe i wypełnić oświadczenie o uzyskiwanych dochodach z dowolnego tytułu. Konieczne jest też zweryfikowanie swoich danych osobowych przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę. Firma dzięki niemu potwierdzi nasze dane. A później rozpatrzy wniosek. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, wypłata środków nastąpi nawet w ciągu kilkunastu minut.